CHOFUM jest znanym na rynkach międzynarodowych producentem cylindrów i walców do maszyn papierniczych oraz przemysłu spożywczego. Cylindry wykonujemy wg niemieckich przepisów AD-2000 (Merkblätt), polskich WUDC/UC/2003 oraz amerykańskich A.S.M.E. Section VIII Division 1. W/w cylindry i walce jako zbiorniki ciśnienieniowe posiadają znak bezpieczeństwa CE i spełniają wymagania dyrektywy europejskiej PED 97/23/EC oraz amerykańskie regulacje ASME. Spółka przy produkcji tego asortymentu wspólpracuje z takimi jednostkami certyfikującymi jak: TÜV Süd, UDT, Hartford Steam Boilers czy Lloyd’s Register. Spółka wykonuje szeroki asortyment odlewów z żeliwa szarego i z żeliwa sferoidalnego. Produkowane odlewy charakteryzują się wysokimi i powtarzalnymi właściwościami mechanicznymi, materiałowymi i użytkowymi.

 Spółka wykonuje szeroki asortyment odlewów z żeliwa szarego i z żeliwa sferoidalnego. Produkowane odlewy charakteryzują się wysokimi i powtarzalnymi właściwościami mechanicznymi, materiałowymi i użytkowymi.
Odlewy produkowane w CHOFUM mogą być w zależności od życzeń odbiorcy obrobione na gotowo, zgrubnie lub oferowane w stanie surowym. Odlewy mogą być również gruntowane oraz malowane. Spółka specjalizuje się w mało i średnio seryjnej produkcji odlewów.

Spółka specjalizuje się również w odlewach maszynowych, w tym szczególnie trudnych technologicznie, jak np. łoża, korpusy stojaków, wrzecienników, sanie suportów, skrzynie przekładniowe itp. Wykonuje również odlewy kili do jachtów, różne rodzaje obciążników, odlewy zaworów motylkowych i bramowych do transportu ropy, wlewnic itp.

Do większości odlewów wykonuje się modele drewniane oraz pojedyncze styropianowe. Dla produkcji seryjnej modele są dodatkowo wzmacniane.

Nasze atuty to:

  • Szeroki asortyment oferowanych odlewów.
  • Wysoka jakość oferowanych produktów potwierdzona przez niezależne jednostki certyfikujące.
  • Możliwość wykonania własnych modeli odlewniczych i produkcja niezbędnego oprzyrządowania.
  • Własne specjalistyczne laboratoria i stała współpraca zewnętrzna w zakresie specjalistycznych badań jakościowych.
  • Doświadczony i wykwalifikowany personel oraz dbałość o stałe szkolenie kadry.
  • Realizacja inwestycji w celu, zwiększenia mocy produkcyjnych i modernizacji parku maszynowego oraz ograniczenia oddziaływania na środowisko naturalne.

CHOFUM posiada roczną zdolność produkcyjną ca 17000 ton.