2010-03-11
Urządzenia ZUGIL-u dla Volkswagena


W Zakładach Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych ZUGIL S.A. trwają prace nad realizacją zestawu urządzeń dla zakładów Volkswagena w Bratysławie. Zadaniem ZUGIL-u jest dostarczenie trzech kompletnych suszarek wraz z tunelami ochładzania do ciągu technologicznego nowo budowanej malarni.

W fabryce w Bratysławie produkowany będzie nowy model samochodu Škoda. ZUGIL S.A. jest odpowiedzialny za projektowanie, produkcje, dostawę, montaż oraz rozruch (wraz ze szkoleniem w zakresie obsługi) urządzeń do suszenia i wychłodzenia karoserii samochodowych po nałożeniu odpowiednich powłok antykorozyjnych i po lakierowaniu nawierzchniowym. W suszarkach zastosowany zostanie nowatorski system zarządzania energią.
Urządzenia wykonane i dostarczone przez ZUGIL będą tworzyć ciąg technologiczny o długości około 280 metrów. Prace projektowe są już mocno zaawansowane i mają zakończyć się pod koniec kwietnia br. Linia produkcyjna zakładu VW w Bratysławie ma osiągnąć pełną moc w połowie sierpnia 2011 roku.
Realizacja kontraktu dla tak prestiżowego klienta jakim jest grupa VW jest dowodem na ugruntowaną pozycję marki ZUGIL - czołowego, europejskiego dostawcy urządzeń lakierniczych.

* O ZUGIL-u
Zakłady Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych ZUGIL S.A. firma licząca się w Polsce i Europie w zakresie projektowania, wykonawstwa i modernizacji urządzeń oraz kompletnych obiektów technologicznych dla przemysłu motoryzacyjnego, elektromaszynowego oraz stoczniowego. W ostatnich miesiącach ZUGIL uczestniczy w prestiżowych zadaniach związanych z budową stadionów na Euro 2012. Zakończył już prefabrykację i dostawy ostatnich elementów dźwigarów nośnych i przęseł zadaszenia stadionu w Poznaniu, a obecnie wykonuje także dźwigary konstrukcji stalowej dachu Areny Bałtyckiej w Gdańsku.
 

«  powrót