2010-03-08
Certyfikat najwyższej jakości


Odlewnia Motoryzacyjna w Andrychowie (wchodząca w skład Huty Małapanew Sp. z o.o.) otrzymała certyfikat ISO-TS16949:2009 potwierdzający powtarzalną jakość odlewów i komponentów produkowanych na potrzeby motoryzacji, wydany przez Jednostkę Certyfikującą BSI.

Certyfikat ISO-TS16949:2009 uzyskany przez Odlewnię jest niezwykle wysoko ceniony przez firmy z branży i ekspertów. Zaświadcza o wysokiej jakości odlewów i - co ważne - umożliwia kierowanie ich bezpośrednio na linie produkcyjne, bez przeprowadzania jakichkolwiek dalszych badań jakościowymi u odbiorców odlewów z Andrychowa.
W ten sposób odlewnia spełnia wszystkie ostre wymagania stawiane przez swoich renomowanych klientów z Niemiec, Irlandii czy krajów skandynawskich i znajduje się w wąskim gronie ich zaufanych dostawców. Odlewy z Andrychowa w 95 procentach kierowane są na eksport, zamawiają je np.: firma Hasse&Wrede z Niemiec, która jest producentem taboru dla szybkich kolei, firmy grupy AGCO - Sisu Diesel i Valtra z Finlandii, Valtra z Brazylii (wielcy producenci ciągników i silników do nich) czy powszechnie znany fiński producent dźwigów osobowych i schodów ruchomych firma KONE.
Dla innych firm, które są potencjalnymi klientami andrychowskiej odlewni certyfikat BSI jest ważnym merytorycznym powodem do podjęcia decyzji o składaniu zapytań ofertowych. Uzyskanie certyfikatu ma zatem znaczący wpływ na zdobywanie nowych zamówień.

* Odlewnia Motoryzacyjna w Andrychowie
Odlewnia Motoryzacyjna w Andrychowie jest obecnie oddziałem Huty Małapanew Sp. z o.o. (należącej do GWARANT Grupy Kapitałowej S.A.). Dzięki wchłonięciu Odlewni Motoryzacyjnej Huta Małapanew rozszerzyła swoje możliwości produkcyjne. Huta, dotąd znana jako jeden z największych w Polsce producentów walców hutniczych, zaczęła oferować również odlewy dla przemysłu motoryzacyjnego m.in. bloki i głowice cylindrowe, kolektory, koła zamachowe i zębate.
  

«  powrót