2010-01-21
Zwiększenie możliwości produkcyjnych


Bardzo zaawansowane są prace nad budową nowej topialni metalu wraz z instalacją kolejnej linii automatycznego formowania odlewów w Andrychowie.


Niedawno Huta Małapanew Sp. z o.o. należąca do GWARANT Grupy Kapitałowej S.A. przejęła Odlewnię Motoryzacyjną w Andrychowie wydzieloną z ANDORII-MOT firmy także należącej do GWARANTA i już prowadzi tam inwestycję, która pozwoli na zwiększenie produkcji wyrobów z żeliwa sferoidalnego do poziomu 4 tys Mg rocznie, co w sumie podniesie zdolności produkcyjne tej odlewni do poziomu 15 tys. Mg rocznie. Realizacja tego zadania wpłynie znacząco na wzrost wartości sprzedaży eksportowej, która wynosi już 90 proc. produkcji andrychowskiej odlewni.

Linia automatycznego formowania odlewów produkcji firmy Heinrich Wagner Sinto (HWS) została już kupiona, obecnie realizowana jest budowa hali i zakup dwóch pieców indukcyjnych o pojemności 3 Mg każdy. Całość kosztów, wraz z pracami budowlanymi szacowana jest na ok. 6 mln zł.
Oprócz zwiększenia wydajności nowa inwestycja da także znaczące efekty ekologiczne.

Dzięki wchłonięciu Odlewni Motoryzacyjnej w Andrychowie Huta Małapanew rozszerzyła swoje możliwości produkcyjne. Huta, która dotąd była znana jako jeden z największych w Polsce producentów walców hutniczych teraz oferuje również odlewy dla przemysłu motoryzacyjnego m.in. bloki i głowice cylindrowe, kolektory, koła zamachowe i zębate.

 

«  powrót