2008-09-01
Zakłady Grupy GWARANT partnerem elektroenergetyki


GWARANT Grupa Kapitałowa S.A. jest nową siłą, która pojawiła się na rynku firm produkujących dla branży energetycznej. Bogaty park maszynowy i uniwersalne wyposażenie umożliwia Grupie oferowanie szerokiego asortymentu konstrukcji stalowych.

Swoje możliwości Grupa prezentowała m.in. podczas X Sympozjum Naukowo - Technicznego „ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2008”.


Ogólna oferta GWARANT Grupy Kapitałowej S.A. obejmuje m.in. dostawę i montaż konstrukcji stalowych, takich jak: hale i obiekty przemysłowe, maszty, wieże (np. telefonii komórkowej), kominy, zbiorniki, silosy, urządzenia instalacji przemysłowych itp. Asortyment produkcji jest zróżnicowany pod względem gabarytów, masy i przeznaczenia. Szczegóły dotyczące zakresu dostaw, warunków wykonania i dostawy wykonywanych konstrukcji - o ile nie określa ich dokumentacja techniczna - są każdorazowo przedmiotem szczegółowych uzgodnień z klientem.

Wyroby produkowane są ze stali węglowych konstrukcyjnych oraz ze stali nierdzewnych i kwasoodpornych. W zależności od wymagań klienta konstrukcje są zabezpieczane antykorozyjnie poprzez: cynkowanie ogniowe, malowanie proszkowe i ciekłe.

Dla branży energetycznej głównymi oferującymi w ramach Grupy są Zakłady Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych ZUGiL S.A. oraz Małapanew Maszyny i Konstrukcje.

Małapanew Maszyny i Konstrukcje Sp. z o.o. (w GWARANT Grupa Kapitałowa S.A. od 2004 roku) posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji: konstrukcji stalowych i maszynowych wysokoprzetworzonych, odlewów staliwnych i żeliwnych obrobionych mechanicznie, maszyn i urządzeń, podzespołów i części zamiennych przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców krajowych i zagranicznych.

Niedawno park maszynowy MiK wzbogacił się o wytaczarko-frezarkę WRD 150 Q firmy TOS Varnsdorf a.s. wyposażoną w system sterowania HEIDENHAIN iTNC 530, reprezentującą najbardziej zaawansowaną generację CNC wytaczarek poziomych charakteryzujących się najwyższym poziomem wydajności parametrów i komfortu użytkowania. Pozwala ona na wysoko produktywną, efektywną, uniwersalną obróbkę wiórową dużych i ciężkich detali, przede wszystkim konstrukcji stalowych z bardziej złożonymi technologicznie operacjami.
Możliwości techniczne Spółki pozwalają na wytwarzanie konstrukcji spawanych o maksymalnych wymiarach: szerokość 5,7 m, wysokość 4,0 m, długość 25 m oraz masie do 50 ton.
Obecnie firma jest dostawcą dla przemysłu lotniczego, hutniczego, energetycznego, papierniczego, wydobywczego, kolejnictwa i wielu innych.

Zakłady Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych ZUGiL S.A. (w GWARANT Grupa Kapitałowa S.A. od 2003 roku) mogą przyjąć do wykonania: konstrukcje stalowe, pomosty, zbiorniki okrągłe i prostokątne – wykonane ze stali zwykłej, kwasoodpornej, cynkowane ogniowo. Konstrukcje mogą być śrutowane mechanicznie i zabezpieczone przed korozją farbami zwykłymi i chemoodpornymi zgodnie z wymaganiami klienta.
ZUGiL S.A. to firma licząca się w Polsce i Europie w branży powłok ochronnych i dekoracyjnych, to strategiczny dostawca konstrukcji dla wielu uznanych producentów maszyn budowlanych, drogowych i wiertniczych. Główni Klienci to przemysł motoryzacyjny, maszynowy, elektromaszynowy, stoczniowy i wiele innych.

Możliwości techniczne obu zakładów GWARANT Grupy Kapitałowej S.A. są porównywalne, przy czym ZUGiL S.A. specjalizuje się w produkcji wielkoseryjnej, a Małapanew Maszyny i Konstrukcje Sp. z o.o. w realizacji indywidualnych zamówień.
Wysoką jakość wyrobów i usług gwarantują posiadane certyfikaty ISO 9001:2000 i ISO 14001. Spółki posiadają wszelkie uprawnienia spawalnicze SLV na wykonawstwo konstrukcji spawanych i wiele innych certyfikatów jakościowych i dopuszczeniowych.


KONTAKT HANDLOWY:

GWARANT Grupa Kapitałowa S.A.
Tomasz Głowacki - Dyrektor ds. Sprzedaży
40-611 Katowice, ul. Fabryczna 15
tel. +48 (032) 359 38 00-05, fax +48 (032) 359 38 06
e-mail: tomaszglowacki@gwarantgk.pl
 

«  powrót