2008-03-01
Gwarant kupił Andorię

W grudniu 2007 roku przeprowadzona została transakcja nabycia większościowego pakietu udziałów firmy ANDORIA-MOT Sp. z o.o. przez GWARANT Grupę Kapitałową S.A.

Kupno większościowego pakietu udziałów spółki ANDORIA-MOT jest zgodne ze strategią działania Grupy, która zakłada równomierny rozwój wszystkich segmentów produkcji i istotnym wzmocnieniem pozycji w segmentach motoryzacji i odlewnictwa. Dzięki posiadanym przez ANDORIĘ-MOT udziałom w Kuźni Łabędy Grupa zyskała możliwość wzbogacenia oferty produktowej także i w tym zakresie.

Dzięki transakcji ANDORIA-MOT zyskała natychmiastowy dostęp do szerszego grona odbiorców, nowych rynków i kanałów dystrybucji. GWARANT Grupa Kapitałowa S.A. zapewnia firmie nowe kanały zaopatrzenia, pewność i terminowość dostaw, rozszerzenie palety dostawców. Nie bez znaczenia jest natychmiastowy efekt synergii.

Firma ANDORIA-MOT to europejski dostawca nowoczesnych rozwiązań motoryzacyjnych w zakresie odlewów i obrobionych komponentów na pierwszy montaż i części zamiennych oraz wysokiej klasy silników na rynek Europy Wschodniej, Azji i Afryki.
 

«  powrót