O nas

KołnierzeGWARANT Grupa Kapitałowa S.A. jest podmiotem dominującym grupy będącej w Polsce znaczącym producentem:

  • konstrukcji stalowych
  • odlewów
  • instalacji przemysłowych i armatury
  • części dla motoryzacji

Produkcja konstrukcji stalowych to projektowanie i budowa kompletnych obiektów technologicznych takich jak: linie malarskie, linie galwanizerskie, urządzenia do demineralizacji i uzdatniania wody oraz produkcja elementów maszyn budowlanych, sejfów, szaf pancernych. Główni producenci Grupy w tym sektorze to: ZUGIL oraz Małapanew Maszyny i Konstrukcje.

Produkcja odlewnicza to wytwarzanie odlewów z różnych gatunków staliw i żeliw oraz wykonywanie odlewów o dużej dokładności dla branż wytwarzających precyzyjne produkty. Odlewy są dostępne bez obróbki mechanicznej lub obrobione mechanicznie: wstępnie lub na gotowo. Główni producenci Grupy w tym segmencie: Huta Małapanew, Odlewnia Żeliwa oraz FUM Chofum.

Produkcja instalacji przemysłowych i armatury obejmuje produkcję instalacji przemysłowych dla sektora okrętowego, paliwowego, budownictwa i przemysłu przetwórczego oraz produkcję armatury przemysłowej stosowanej w ciepłownictwie, ogrzewnictwie. Wytwórcami w ramach Grupy są: Huta Małapanew, Kuźnia Jawor i Odlewnia Żeliwa.

Produkcja w segmencie motoryzacji obejmuje wytwarzanie części do samochodów osobowych, ciężarowych i maszyn budowlanych, produkcję silników wysokoprężnych i zespołów prądotwórczych oraz produkcję urządzeń malarskich i galwanizerskich. Wytwórcami w ramach Grupy są: Kuźnia Jawor, Andoria-Mot oraz ZUGIL.

Atutem GWARANT Grupy Kapitałowej S.A. jest dywersyfikacja branżowa i produktowa. Spółki Grupy współdziałają w obszarach biznesowych i strategicznych, wykorzystując pozytywne aspekty synergii przy zaopatrzeniu, sprzedaży oraz koordynacji zakupu surowców i realizacji kontraktów.